ویروس کتاب

مسابقه کتابخوانی مجازی


سلام !

مواظب باشید از ما فاصله بگیرید ممکنه به ویروس کتاب مبتلا بشید …!

ویروس کتاب یک رویداد فرهنگی در شرایط شیوع ویروس کرونا در کشوره که با توجه به اینکه همه برای جلوگیری از شیوع این ویروس تو خونه هاشون هستند و غالب کسب و کارها ، مدارس و دانشگاه ها تعطیل شدند ، همگی فرصت فراغت زیادی پیدا کردیم برای کارهایی که همیشه میگفتیم یه روزی انجام میدیم ، یکی از مهمترین اون کارها کتاب خوندن .

ما در مجموعه فرهنگی صراط (مسجدالاقصی) با همکاری مراکز فرهنگی تصمیم گرفتیم رویدادی برگزار کنیم که نه تنها منحصر به قشر خاصی از جامعه نشه بلکه بتواند مانند ویروس !!! همه گیر باشد و پیر و جوان ، زن و مرد رو مبتلا کند .

رهبر معظم انقلاب : امروز کتابخوانی و علم آموزی نه تنها یک وظیفه ملی ، که یک واجب دینی است.

رویداد ما  در چهار سطح (گروه) طراحی شده است که بسته به اوقات فراغت خودتان میتوانید یک گروه را انتخاب کنید.  همچنین در این رویداد  چهل کتاب در دسترس در زمینه های مختلف توسط کار شناسان فرهنگی انتخاب شده که شما میتونید با درنظر گرفتن علایقتون هرکدام را دوست دارید انتخاب کنید. در روز پایانی آزمونی از کتابهای رویداد اخذ میگردد و امتیازات هر نفر با توجه به پاسخ های او مشخص میگردد .

در پایان به نفرات برتر هر سطح مطالعاتی جوایز نقدی و غیر نقدی ارزنده ای تقدیم میگردد . قول میدیم هیشکی دست خالی از رویداد بیرون نره 😉

با ما همراه باشید …

قوانین و مقررات مسابقه :

1. پر کردن فرم ثبت نام

2. هر فرد در ابتدا یکی از این چهار گروه را انتخاب می کند :

گروه اول : ۵۰۰ امتیاز و بیشتر

گروه دوم : ۴۰۰ امتیاز

گروه سوم : ۳۰۰ امتیاز

گروه چهارم : ۲۰۰ امتیاز ( معادل روزانه حداکثر نیم ساعت مطالعه! )

3. دامنه هر گروه شامل خود آن گروه  تا گروه بعدی است . ( برای مثال فرد A  ۲۰۰ امتیاز دارد و فرد B ۲۹۹ امتیاز A و B هر دو در گروه چهارم قرار می‌گیرند با این تفاوت که B در رتبه بالاتری قرار می‌گیرد.)

4. در صورتی که فردی سطحی را انتخاب کند باید  به حداقل امتیاز آن سطح برسد ولی در صورتی که امتیاز آن از حداکثر امتیاز آن سطح بالاتر رفت به گروه بعدی منتقل می شود .

 5. افراد شرکت کننده نمیتوانند در حین طرح گروه خود را به گروه پایین تر تغییر بدهند . ( فردی که گروه اول را انتخاب کرده نمیتواند به گروه دوم انتقال پیدا کند اما برعکس آن امکان پذیر است . )

6. هر فرد پس از ثبت نام و تعیین گروه می تواند باتوجه به علاقه به انتخاب و مطالعه ی کتاب ها بپردازد.

7. افراد شرکت کننده باید کتاب های که در طول طرح مطالعه کرده اند را امتحان بدهند. ( در صورتی که کتابی از کتاب های مسابقه را در زمان غیر از طرح مطالعه کرده باشند خواهشمند است آنرا جزء کتاب های مطالعه کرده ی خود در طول طرح نیاورند که این کار باعث ضایع شدن حق بقیه شرکت کنندگان است و اشکال شرعی دارد. )

8. قابل ذکر است بعضی از کتاب ها علاوه بر امتیاز خود دارایی امتیاز ویژه ای نیز می باشند . ( برای مثال ، کتاب هدف زندگی دارایی 30 امتیاز به همراه 10 امتیاز ویژه میباشد که بصورت مقابل نمایش داده می شود : 30 +10 )

9. در پایان رویداد هر فرد باید بصورت مجازی برای ثبت امتیاز به سوالات کتاب های انتخاب شده ی خود مفهومی طراحی شده است پاسخ دهد .

فرم ثبت نام : https://formaloo.com/bookvirus


در زیر مشاهده کنید :

فایل های ضمیمه :3 comments

  1. احمدرضا

    سلام آقا یه سوال… یه سری از کتاب ها رو قبلا خوندم اگه تو این بازه مجددا بخونم میتونم توی تست به سوالاتش پاسخ بدم یا مشکل داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *